Strona, jak wiele innych, wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka). Jeśli ci to odpowiada, kontynuuj - w przeciwnym przypadku dowiedz się więcej kliknij.
http://www.otopjunior.org.pl
 
<
Poprzedni blog
 
Lista blogów
 
Następny blog
>
 
Trochę o ptakach...
 
 
 
Poleć znajomemu
Drukuj
Ofiary deszczowych dni.
 
 
~ Accipiter    |    dodano: 2010-05-18 18:13
Witam,
Intensywne ulewy i wiatr w moich okolicach powodują ostatnio wiele nieszczęścia ptasiego.Pierwszą znalezioną ofiarą był dorosły jerzyk.Moją uwagę przyciągnęło coś ciemnego, leżącego przy krawężniku,Gdy podszedłem już wiedziałem że był to właśnie jerzyk, myślałem że jest martwy ,ale po chwili zauważyłem że oddycha i się rusza.Był kompletnie przemoczony i skulony, jego pióra ociekały wodą.Postanowiłem go zabrać do domu by wysuszyć nieszczęśnika, gdyby został na pewno zginąłby jak jak jego pobratymiec, leżący kilkanaście metrów dalej:/.W mieszkaniu zapewniłem mu spokój, umieszczając go w kartonowym pudełku, później gdy się uspokoił, napoiłem go.Jego uwolnienie planowałem, wtedy gdy pogoda się poprawi, bo cóż byłoby z tego jakbym wczoraj go wypuścił na intensywny deszcz  i skończyłby tak samo.Dziś wracając ze szkoły i przechodząc przez park, deszczowe dni ujawniły swe żniwo:4 martwe młode grzywacze, które wypadły z gniazda, nieopierzony pisklak jakiegoś wróblaka, sierpówkę i podlota szpaka:/. Ucierpiały i wiewiórki- spadło gniazdo przez nie umoszczone, a obok niego martwy osesek(goła, młoda wiewiórka).Jedynym pozytywnym akcentem tego dnia było to że deszcz ustał trochę, na niebie pojawiło się więcej jerzyków, więc wyciągnąłem ,,swojego'' z pudełka, położyłem na rękach, wyszedłem na balkon i...odleciał zataczając dwa kółka blisko domu a następnie dołączywszy do grupki latających na niebie jerzyków. Jaka może być piękniejsza zapłata za taki czyn, niż ostatnie spojrzenie jego pięknych, dużych oczu i widok jak sprawnie odlatuje:)
 
 
Komentarze ( 6 )
 
 
Bubo-bubo
kruk
punkty: 5980
* * * * *
 
dodano: 2010-05-18 19:17
Miał szczęście, że to Ciebie spotkał :)
 
 
akogut
moderator
 
dodano: 2010-05-18 20:46

Piszesz:

"Jaka może być piękniejsza zapłata za taki czyn, niż ostatnie spojrzenie jego pięknych, dużych oczu i widok jak sprawnie odlatuje:)"

Znam z autopsji:)     

Uratowanie życia, zwrócenie wolności żywej istocie, to głębokie przeżycie.      

 

 
 
Accipiter
jaskółka
punkty: 1637
* * *
 
dodano: 2010-05-19 18:03
Uwolnienie ptaka na wolność zawsze było dla mnie pięknym przeżyciem:)Niestety deszcz na pewno spowoduje spore straty wśród lęgów ptasich, nie wspominając o ptakach wodnych jak rybitwa czarna czy perkozy:\.Sowy także głodują, więc polują u mnie na to co się trafi w pobliżu bo trudno im teraz daleko latać, a najczęściej trafiają się podloty-dziś znaleziony szpak oskubany i nadjedzony.A poza tym w parku piątka martwych gawronów, wszystkie były w idealnym stanie i ich oczy nie były zaschnięte co wskazywałoby, że padły jednocześnie!Leżały w małych odstępach, większość 5-10 metrów od następnych osobników(3 leżały pod swoimi gniazdami).Dwa dni temu nie było ich tam:/ Przykre jest to, że w tym jednym parku są 2 czynne gniazda gawronów(kiedyś ogromna kolonia, ale zostały przepędzone w większości),a teraz już nie ma żadnego.Na gnieździe siedzą podrośnięte pisklęta, wyczekując rodziców, ale niestety już się nie doczekają....ich los jest przesądzony.
 
 
Accipiter
jaskółka
punkty: 1637
* * *
 
dodano: 2010-05-19 19:11
Hmm... napisałem ,,uwolnienie ptaka na wolność''-to nie jest zbyt poprawne, chciałem napisać ,,wypuszczenie''.Przepraszam za błąd w pośpiechu.
 
 
Daniel
wróbel
punkty: 370
* *
 
dodano: 2010-05-27 11:31

  Accipiter napisał

4 martwe młode grzywacze, które wypadły z gniazda, nieopierzony pisklak jakiegoś wróblaka, sierpówkę i podlota szpaka

Smutne:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((.

 
 
ararauna
bielik
punkty: 14153
* * * * * * *
 
dodano: 2014-12-26 23:33
No i jeszcze martwy osesek wiewiórki.
Smutne razy milion:((((((((((((((((((
 
Nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi zawarte w komentarzach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Są one prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.
Logowanie do serwisu:
 
 
 
Zapamiętaj hasło
 
 
 
 
Archiwum
2010
 
 
 
Najnowsze w galerii klubowicza
Ortolan
Uszatka- ...
Portret ...
Portret ...
 
 
 
 
 
 
Projekt i wykonanie Excelo.
Powered by excelo true CMS system.
Portal przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Ambasady Królestwa Holandii w Polsce
- Program Małych Projektów Matra/KNIP